Olimpiada z Rachunkowości
09.12.2011
W dniu 8 grudnia 2011 r. w naszej Szkole odbył się I etap – edukacyjny Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IV f1 i IV f2 (53 uczniów).
Celem Konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości, jak również popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną wiedzy, a także podnoszenie poziomu nauczania rachunkowości. Jest to już X edycja tego Konkursu, którego sponsorem jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, NBP, Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Bożena Padurek – autorka książek do rachunkowości.
Do etapu II – kwalifikacyjnego przechodzi 10 uczniów, którzy osiągną min. 80% skuteczności w realizacji testu.
Konsultantem i koordynatorem Konkursu w Ekonomiku jest mgr Teresa Tęcza.