+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Olimpiada z Prawa - etap okręgowy

11.01.2012

W dniu 11 stycznia 2012 roku w budynku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Naszą Szkołę reprezetowało 26. uczniów:

  • Dawid Białoń, Krzysztof Bilski, Adrian Skała, Adam Rogowski, Agnieszka Sanocka, Damian Kośmidek, Sabina Gajda (4f2),
  • Patrycja Lepucka, Elżbieta Szatek, Daniel Bolek, Łukasz Smoleń, Mariola Stanek, Mikołaj Szydło (4f1),
  • Agnieszka Dembska, Aleksandra Krężel, Klaudia Lepucka, Magdalena Kmiecik (3e1),
  • Paweł Szpak (3f2),
  • Bartłomiej Szatek (3h),
  • Natalia Leśniak, Anna Bobula (2m),
  • Żaneta Bryjak, Monika Białoń, Paulina Gotfryd, Ewelina Szot, Sylwia Kosiek, (2f2).


Uczestnicy odpowiadali pisemnie w czasie 120 minut na 50 pytań testowych i 6 pytań problemowych. Prace testowe i pisemne prace problemowe oceniane są zgodnie z zasadą: poprawna odpowiedź testowa - 1 pkt., błędna odpowiedź - 0 pkt. Ocena za odpowiedź na każde pytanie problemowe w granicach od 0 do 5 punktów. Punkty uzyskane za rozwiązanie testu i z odpowiedzi na 6 pytań problemowych są sumowane.

Do III stopnia Olimpiady (finału) przechodzi nie więcej niż 30 uczestników z najwyższymi wynikami, spośród tych osób, które uzyskały minimum 75% ogółu punktów możliwych do zdobycia w II stopniu Olimpiady.

Uczniowie biorący udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie oprócz możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy walczą również o cenne nagrody: możliwość nieodpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Prawa i Administracji, stypendium przez cały okres studiów i nieodpłatne zakwaterowanie w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA, zwolnienie z opłat rekrutacyjnych.

Opiekunem młodzieży jest mgr Urszula Budziak.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszego powodzenia w Olimpiadzie.

Galeria: III OOWoPiP 2012

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności