+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Olimpiada wiedzy o prawie - etap okręgowy

15.01.2010

W dniu 8 stycznia 2010 r. odbył się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie etap okręgowy I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Wzięło w nim udział 8 uczniów z naszej Szkoły

  • Dawid Grzywacz  IV f1
  • Marcin Przybyciel  III f2
  • Jarosław Rudy  IV f1
  • Łukasz Szpak  IV f1
  • Marcin Warchoł IV f1,
  • Elżbieta Węgrzyn IV f1,
  • Monika Woźniak  III f2,
  • Małgorzata Wydro III f1,

Do etapu okręgowego zostali zakwalifikowani zwycięzcy eliminacji na szczeblu szkolnym. W skali kraju było to 800 osób. Najwięcej uczniów ok. 600 pochodzi z terenu woj. podkarpackiego. Patronat nad Olimpiadą objął Minister Sprawiedliwości oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Etap okręgowy składał się z dwóch części: 50 pytań zamkniętych z jedną poprawną odpowiedzią (po 1 pkt. za każdą prawidłową odpowiedź) oraz 6 zadań otwartych (punktowanych 0-5 pkt.). Do etapu centralnego Olimpiady zostanie zakwalifikowanych tylko 30 uczestników etapu okręgowego z najlepszym wynikiem punktowym.

Grupa uczniów Ekonomika szczególnie dobrze się prezentowała, gdyż została zauważona i sfilmowana przez ekipę TVP Rzeszów.

Etap centralny Olimpiady odbędzie się 5 marca 2010 r. w Rzeszowie.

Opiekę nad młodzieżą sprawuje mgr Urszula Budziak.

Gratulujemy udziału w Olimpiadzie na szczeblu okręgowym i życzymy dalszych sukcesów!

← Wróć do aktualności