+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Olimpiada Przedsiębiorczości

15.01.2010

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesne przedsięwzięcie o silnym społecznym proprzedsiębiorczym charakterze. Ma już czteroletnią historię i status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jest wspólnym przedsięwzięciem pięciu największych uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetów Ekonomicznych w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

W dniu 3 grudnia 2009 r. odbył się etap szkolny Olimpiady, w którym wzięło udział 17 uczniów naszej Szkoły; a w skali kraju ponad 21 tyś. uczniów.

Hasłem przewodnim V edycji Olimpiady jest „Marketing w przedsiębiorstwie – mechanizmy, instrumenty, strategie”. Skupia się ono przede wszystkim na:

  • mechanizmach myślenia i działania na rynku
  • instrumentach oddziaływania na klientów
  • strategiach marketingowych we współczesnych warunkach rynkowych

Uczestnicy Olimpiady są oceniani nie tylko pod katem posiadanej wiedzy i umiejętności jej przełożenia na praktyczne umiejętności – badane są także reprezentowane przez nich postawy i zachowania przedsiębiorcze. Z tego powodu forma zadań na Olimpiadzie jest zróżnicowana. Wiedza jest sprawdzana przy pomocy testów; postawy i zachowania przedsiębiorcze są badane poprzez przygotowane przez uczniów projekty, a także rozwiązywanie przygotowanych studiów przypadku i publiczne prezentacje na zadany temat.

Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości szkołach ponadgimnazjalnych, poszerzony dodatkowo o zagadnienia związane ze zmienianym corocznie hasłem przewodnim Olimpiady. Młodzież biorąca udział w Olimpiadzie powinna posiadać podstawową wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, ekonomii, zarządzania i prawa.

← Wróć do aktualności