Olimpiada Historyczna
14.01.2011
Marcin Zbylut - klasa 3i - reprezentował naszą Szkołę na etapie okręgowym Olimpiady Historycznej w Rzeszowie.
Eliminacje II stopnia obejmują część pisemną i ustną.
W części pisemnej, która odbyła się 8 stycznia 2011 r. uczniowie pisali wypracowanie na jeden z 7 tematów obejmujących następujące specjalności:
- archeologia
- starożytność
- średniowiecze
- epoka nowożytna
- historia XIX wieku
- historia XX wieku
- historia parlamentaryzmu w Polsce
Eliminacje pisemne trwały 180 minut.
Do części ustnej zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy z pracy pisemnej uzyskali ocenę co najmniej dobrą. Marcin uzyskał ocenę bardzo dobrą.
W części ustnej uczniowie odpowiadają na trzy pytania:
- z zakresu wybranej specjalności (dziedziny),
- z zakresu podstawy programowej (zakres rozszerzony),
- z zakresu tematyki pracy pisemnej przygotowywanej samodzielnie na etapie szkolnym oraz lektur przygotowanych na etap szkolny i okręgowy (przynajmniej 5 lektur).
Do eliminacji centralnych zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy w eliminacjach okręgowych zajęli 3 pierwsze lokaty i zostali wytypowani przez Komitety Okręgowe.
Gratulujemy Marcinowi i czekamy na ostateczne wyniki.
Opiekunem ucznia jest mgr Anita Ernt-Świetlicka.