+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Olimpiada Historyczna

14.01.2011

Marcin Zbylut - klasa 3i - reprezentował naszą Szkołę na etapie okręgowym Olimpiady Historycznej w Rzeszowie.

Eliminacje II stopnia obejmują część pisemną i ustną. 

W części pisemnej, która odbyła się 8 stycznia 2011 r. uczniowie pisali wypracowanie na jeden z 7 tematów obejmujących następujące specjalności:

  • archeologia
  • starożytność
  • średniowiecze
  • epoka nowożytna
  • historia XIX wieku
  • historia XX wieku
  • historia parlamentaryzmu w Polsce


Eliminacje pisemne trwały 180 minut.

Do części ustnej zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy z pracy pisemnej uzyskali ocenę co najmniej dobrą. Marcin uzyskał ocenę bardzo dobrą.

W części ustnej uczniowie odpowiadają na trzy pytania:

  • z zakresu wybranej specjalności (dziedziny),
  • z zakresu podstawy programowej (zakres rozszerzony),
  • z zakresu tematyki pracy pisemnej przygotowywanej samodzielnie na etapie szkolnym oraz lektur przygotowanych na etap szkolny i okręgowy (przynajmniej 5 lektur).

Do eliminacji centralnych zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy w eliminacjach okręgowych zajęli 3 pierwsze lokaty i zostali wytypowani przez Komitety Okręgowe.

Gratulujemy Marcinowi i czekamy na ostateczne wyniki.

Opiekunem ucznia jest mgr Anita Ernt-Świetlicka.

← Wróć do aktualności