Noworoczny dar
23.12.2011
W dniu 22 grudnia 2011 r. Koło teatralne działające w naszej Szkole przedstawiło w Jasielskim Domu Kultury spektakl bożonarodzeniowy pt: „Jasełka na dworcu”. Była to historia trzech bezdomnych mieszkających na dworcu, która ukazała realia ludzi ubogich i potrzebujących pomocy, najuboższych i bezdomnych.
Została zainspirowana obserwacją otaczającej nas rzeczywistości z jej bezładem, rosnącą beznadzieją, lekceważeniem drugiego człowieka, a zarazem poszukiwaniem miłości i sensu życia.
Bóg rodzi się w sytuacjach dnia codziennego poprzez pomoc innym i odpowiedzialność za swoje życie i innych.
Spektakl zakończył się słowami: ”Dzielmy się więc dobrocią, radością i miłością, jak białym opłatkiem. W ten szczególny dzień nikt nie powinien być smutny i opuszczony…
Wszystkim: Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz wszystkim Uczniom życzymy - Błogosławionych Świąt!
Pieniądze zebrane przed przedstawieniem przez Samorząd Szkoły zostały przeznaczone na akcję „Noworoczny dar”, czyli na zakup profilaktycznego sprzętu służącego chorym, potrzebującym dzieciom w jasielskim szpitalu.
Spektakl przygotowała s. Diana Jonczyk, dekorację wraz z uczennicami wykonał mgr Daniel Żuchowicz, stroje uszyli Państwo Małgorzata i Janusz Rączka z Jasła.
Uczniowie biorący udział w przedstawieniu:
- Urszula Janiga, Monika Twardosz, Angelika Łacek, Grzegorz Kurek, Ewa Kupczyk, Ewa Gałuszka (1m),
- Sławek Bylinowski, Kamil Bonar, Szymon Grzesiak (1i),
- Roberta Kantor (1am),
- Marta Miszkowicz (2ht),
- Krzysztof Pawlak, Arkadiusz Zbylut, Małgorzata Piróg, Angelika Dziedzic, Kamil Bazan (2f2),
- Karolina Czajkowska (2o),
- Alicja Borowa (2 i),
- Justyna Banach (3h),
- Aleksandra Wojnarowicz, Maja Lasota (3o).