+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Noworoczny dar

23.12.2011

 

W dniu 22 grudnia 2011 r. Koło teatralne działające w naszej Szkole przedstawiło w Jasielskim Domu Kultury spektakl bożonarodzeniowy pt: „Jasełka na dworcu”. Była to historia trzech bezdomnych mieszkających na dworcu, która ukazała realia ludzi ubogich i potrzebujących pomocy, najuboższych i bezdomnych.

Została zainspirowana obserwacją otaczającej nas rzeczywistości z jej bezładem, rosnącą beznadzieją, lekceważeniem drugiego człowieka, a zarazem poszukiwaniem miłości i sensu życia.

Bóg rodzi się w sytuacjach dnia codziennego poprzez pomoc innym i odpowiedzialność za swoje życie i innych.

Spektakl zakończył się słowami: ”Dzielmy się więc dobrocią, radością i miłością, jak białym opłatkiem. W ten szczególny dzień nikt nie powinien być smutny i opuszczony…

Wszystkim: Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz wszystkim Uczniom życzymy - Błogosławionych Świąt!

Pieniądze zebrane przed przedstawieniem przez Samorząd Szkoły zostały przeznaczone na akcję „Noworoczny dar”, czyli na zakup profilaktycznego sprzętu służącego chorym, potrzebującym dzieciom w jasielskim szpitalu.

Spektakl przygotowała s. Diana Jonczyk, dekorację wraz z uczennicami wykonał mgr Daniel Żuchowicz, stroje uszyli Państwo Małgorzata i Janusz Rączka z Jasła.

Uczniowie biorący udział w przedstawieniu:

  • Urszula Janiga, Monika Twardosz, Angelika Łacek, Grzegorz Kurek, Ewa Kupczyk, Ewa Gałuszka (1m),
  • Sławek Bylinowski, Kamil Bonar, Szymon Grzesiak (1i),
  • Roberta Kantor (1am),
  • Marta Miszkowicz (2ht),
  • Krzysztof Pawlak, Arkadiusz Zbylut, Małgorzata Piróg, Angelika Dziedzic, Kamil Bazan (2f2),
  • Karolina Czajkowska (2o),
  • Alicja Borowa (2 i),
  • Justyna Banach (3h),
  • Aleksandra Wojnarowicz, Maja Lasota (3o).

Galeria: ND_2011

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności