+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Narodowe Czytanie \"Przedwiośnia\" Stefana Żeromskiego

08.10.2018

W dniu 7 września 2018 roku przed I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyła się VII edycja Jasielskiego Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Jej celem jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa oraz  zwrócenie uwagi na bogactwo literatury. Samorządowcy i młodzież z jasielskich szkół ponadgimnazjalnych wspólnie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego orazAntologię Niepodległości.

Nasza szkoła była jednym z organizatorów Jasielskiego Narodowego Czytania.

Z ramienia szkoły koordynatorami przedsięwzięcia były:  mgr Bożena Gogosz i mgr Anna Tyrpak.

Uroczystość prowadziła mgr Aneta Adamik – Czyżowicz, sylwetkę Stefana Żeromskiego przedstawiła Dominika Węgrzyn z kl. II h, oprawę graficzną przedsięwzięcia przygotował mgr Jakub Budziak, fragmenty „Przedwiośnia” czytała uczennica kl. Ii Emilia Matuszewska, przygotowywana przez mgr Bożenę Gogosz.

Galeria: Narodowe czytanie 2018

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności