Narodowe Czytanie \"Przedwiośnia\" Stefana Żeromskiego
08.10.2018
W dniu 7 września 2018 roku przed I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyła się VII edycja Jasielskiego Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Jej celem jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na bogactwo literatury. Samorządowcy i młodzież z jasielskich szkół ponadgimnazjalnych wspólnie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego orazAntologię Niepodległości.
Nasza szkoła była jednym z organizatorów Jasielskiego Narodowego Czytania.
Z ramienia szkoły koordynatorami przedsięwzięcia były: mgr Bożena Gogosz i mgr Anna Tyrpak.
Uroczystość prowadziła mgr Aneta Adamik – Czyżowicz, sylwetkę Stefana Żeromskiego przedstawiła Dominika Węgrzyn z kl. II h, oprawę graficzną przedsięwzięcia przygotował mgr Jakub Budziak, fragmenty „Przedwiośnia” czytała uczennica kl. Ii Emilia Matuszewska, przygotowywana przez mgr Bożenę Gogosz.