Mistrzowie ortografii
26.11.2018
Mistrzowie ortografii
14 listopada 2018 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie VI DyktandaNiepodległościowego „Po polsku o historii”.
W konkursie brało udział ponad 12 tysięcy uczniów z sześciu województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Zarówno w etapie szkolnym jak i wojewódzkim uczniowie pisali dyktando, którego treść związana była z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę w latach 1914-1918.
Na uroczystej Gali Podkarpacki Kurator Oświaty, pani Małgorzata Rauch oraz prezes Fundacji „Zawsze warto”, pan Marek Wasiak, podziękowali laureatom za pielęgnowanie pięknego języka polskiego, a ich opiekunom za pracę w szkolnych komisjach konkursowych oraz przygotowanie merytoryczne i wsparcie uczniów.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wśród 20 laureatów znalazło się aż dwoje uczniów naszej szkoły:
Wiktor Machowicz- II g
Weronika Tokarz- I rt
a wyróżnienie otrzymali:
Patryk Piątek- III i
Gabriela Kamińska- II g
Aleksandra Wilusz- IV rt
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach ortograficznych.
Koordynator: Anna Tyrpak