+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Mistrzowie ortografii

26.11.2018

Mistrzowie ortografii

 

14 listopada 2018 roku  w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie  odbyło się podsumowanie VI DyktandaNiepodległościowego „Po polsku o historii”.

W konkursie brało  udział ponad 12 tysięcy uczniów  z sześciu województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego.  Zarówno w etapie szkolnym jak i wojewódzkim uczniowie pisali dyktando,  którego treść związana była z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę w latach 1914-1918.

Na uroczystej Gali Podkarpacki  Kurator Oświaty,  pani Małgorzata Rauch oraz prezes  Fundacji „Zawsze warto”, pan Marek Wasiak, podziękowali laureatom za pielęgnowanie pięknego języka polskiego, a ich opiekunom za pracę w szkolnych komisjach konkursowych oraz przygotowanie merytoryczne i wsparcie uczniów.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wśród 20 laureatów znalazło się aż dwoje uczniów naszej szkoły:

Wiktor Machowicz- II g

Weronika Tokarz- I rt

wyróżnienie otrzymali:

Patryk Piątek- III i

Gabriela Kamińska- II g

Aleksandra Wilusz- IV rt

Zwycięzcom  gratulujemy  sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach ortograficznych.

Koordynator: Anna Tyrpak

Galeria: VI Dyktando Niepodległościowe

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności