Mikołajki
13.12.2012
O Św. Mikołaju
Przed wielu laty, w niewielkiej krainie,
żył sobie człowiek, który do dziś słynie.
Był on biskupem, w niebogatym mieście
i służył Bogu całym sobą wreszcie.
Kim był ten kapłan? Wszyscy pewno wiecie!
To Święty Mikołaj biegnący po świecie.
Dobrocią swoją zasłynął wokoło
i gdy do nas przyjdzie będzie nam wesoło.
Bo ten wielki człowiek nie szczędził trudu,
by radość przynieść dzieciom wszystkich ludów.
W dniu 6 grudnia 2012 roku do naszej Szkoły zawitał Św. Mikołaj.
Przybył w towarzystwie swoich pomocników: aniołków i dwóch uroczych diablic. Niestrudzenie wędrował po korytarzach szkoły, swoje kroki skierował do sekretariatu, pokoju nauczycielskiego, a przede wszystkim do sal, w których czekały już na wyjątkowego gościa i prezenty grzeczne dzieci.