Lekcja historii z Bractwem Rycerskim KERIN
18.01.2012
W dniu 18 stycznia 2012 r. na auli szkolnej gościliśmy członków Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy przygotowali dla naszych uczniów żywą lekcję historii: \"Rycerstwo europejskie w okresie krucjat\".
Członkowie Bractwa w bardzo atrakcyjny sposób opowiadali o wydarzeniach historycznych nawiązujących do tematu lekcji, przygotowali pokaz strojów rycerskich oraz białej broni. W pokazie bardzo chętnie brali udział nasi uczniowie, którzy przywdziali stare rycerskie stroje i zamienili się na chwilę w średniowieczne niewiasty, szlachetnych rycerzy, giermków, papieża.
Prelegent świetnie nawiązywał kontakt ze słuchaczami. Mówił barwnym językiem z werwą i humorem wprowadzając zebranych w klimat prezentowanych wydarzeń. Spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych emocji i wrażeń.