+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Konkurs przyrodniczy

15.01.2010

8 grudnia 2009 roku młodzież Ekonomika, która brała udział w konkursie przyrodniczym organizowanym przez I LO w Jaśle, pod opieką mgr inż. Pawła Dołęgi uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Urząd Miasta w Jaśle. Tematem przewodnim spotkania był \"Azbest w twoim domu - czym grozi i jak się go pozbyć?\"

Konferencja była jednym z etapów projektu do którego przestąpiła młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Następnie młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w rozstrzygnięciu I Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego \"Człowiek odpowiedzialny za przyrodę?\"

W kategorii fotografia wyróżnienie zdobyła Mariola Stanek i Mateusz Wilisowski z klasy 2f1, natomiast w kategorii film praca naszych uczniów Kamila Ignarskiego i Kamila Budziaka z klasy 2m nie została oceniona, gdyż jak stwierdził przewodniczący jury była niezgodna z regulaminem konkursu, ponieważ film zawierał dodatkowo montaż fotografii. Należy jednak zauważyć, że decyzja jury jest rozbieżna z regulaminem i mocno kontrowersyjna

Wyciąg z regulaminu

(...)

Kategoria film:

  • pracę należy dostarczyć na nośniku DVD
  • czas trwania filmu nie powinien przekraczać 10 min
  • jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie jedną pracę
  • twórcy filmu mogą wykorzystać różnego rodzaju gatunki filmowe, np. reportaż, wywiad, dokument, opowieść fabularyzowaną, itp.
  • film może zostać nakręcony kamerą lub telefonem komórkowym
  • autorem filmu może być jedna lub więcej osób

(...)

Chyba jednak o tym, że jeden film nie może zawierać wiele różnych form zapomniano wspomnieć w regulaminie konkursu.

Opiekunem konkursu była mgr Marta Głogowska.

← Wróć do aktualności