Konkurs Historyczny „Droga do niepodległości\"
09.11.2018
W związku z obchodami Święta Niepodległości, setnej rocznicy powrotu państwa polskiego na mapy Europy w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Konkurs Historyczny „Droga do niepodległości. Sprawa polska w latach 1914-1921 r. Konkurs składał się z dwóch części. Podczas pierwszej uczniowie rozwiązywali test zgodny z tematyką konkursu. W czasie drugiej prezentowali utwory literackie i muzyczne odwołujące się do patriotyzmu.
W konkursie wzięło udział 54 uczniów (18 trzyosobowych zespołów).
W skład jury konkursowego weszli: dyrektor szkoły Robert Niemiec oraz nauczyciele: Barbara Wodyńska, Monika Jurkowska-Nocek, Dorota Kubacka, Beata Zając-Łącka i Anita Ernt-Świetlicka.
Największą ilość punktów zarówno w części pisemnej jak i artystycznej a tym samym zwycięzcami konkursu zostali:
Kamila Krajewska, Aleksandra Śmiertelny i Dawid Sokołowski z klasy 1 i.
II miejsce otrzymały Aleksandra Skicka, Laura Pykosz i Zuzanna Dachowska z klasy 1 rt.
III miejsce zajęli: Jakub Wiatr, Oliwia Bobula i Sylwia Żyguła z kl. 1 f (drugi w kolejności wynik w części testowej).
Wyróżnienia w części artystycznej przyznano uczniom:
Pawłowi Putlakowi z klasy 3 rt
Kindze Czerwińskiej z klasy 2 i
Weronice Pyzik z klasy 1 rt.
Szkolny Konkurs Historyczny przygotowały: Beata Zając-Łącka i Anita Ernt-Świetlicka
Zwycięzcom a także pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!