+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Konkurs biblijny 2011

13.04.2011

 

Dnia 11 kwietnia 2011 r. w całej Polsce, odbywały się etapy diecezjalne XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W eliminacjach, na poziomie swoich diecezji, wzięli udział zwycięzcy etapów szkolnych, przeprowadzonych 14 marca br. Tematem Jubileuszowej Edycji, były Pisma św. Pawła, obejmujące listy do: Tesaloniczan, Koryntian, Galatów, Filipian, Rzymian, Kolosa, Efezjan, Filomena, do Tymoteusza czy do Tytusa wraz z przypisami i wstępami. Etap diecezjalny składał się z dwóch części: pisemnej, podczas której uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 45 pytań wyboru oraz części ustnej, do której zgodnie z regulaminem zakwalifikowało się po 7 osób, które uzyskały najwyższą ilość punktów w części pisemnej. Głównym celem Konkursu była zachęta młodych do dalszego czytania i poznawania Biblii. Partnerami ogólnopolskimi Konkursu są m.in.: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, Katolicka Agencja Informacyjna, Telewizja Polska, Edycja Św. Pawła, portal Opoka.pl i Komisariat Ziemi Świętej.

 

W wielu miastach Polski, przed etapami diecezjalnymi odbywały się różnorodne spotkania o tematyce biblijnej. Organizowane były warsztaty, konferencje i wspólne modlitwy ukazujące wartość Ewangelii. Ich celem było także budowanie wspólnoty między młodymi biblistami.

 

Nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej jest kilkanaście indeksów na różne kierunki studiów m.in.: filozofię, historię, historię sztuki, kulturoznawstwo, nauki o rodzinie czy teologię, na KUL, UKSW, Uniwersytecie Opolskim i Uniwersytecie Szczecińskim. Patronat naukowy nad Konkursem sprawują Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Z naszej Szkoły w etapie diecezjalnym w Instytucie Jana Pawła II w Rzeszowie wzięli udział następujący uczniowie: Ewa Słota (2F1), Marcin Grzyb i Kamil Madej (2i), którzy choć nie zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, ale otrzymali dużą ilość punktów na w/w etapie.

Opiekę nad uczniami sprawowała S. Diana Jonczyk.

Galeria: Konkurs biblijny 2011

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności