Konferencja ekologiczna
17.10.2012
W dniu 17 października 2012 r. uczennice klasy III m wzięły udział w IV Konferencji Ekologicznej „Odnawialne i alternatywne źródła energii oraz przykłady ich zastosowania”.
Podczas konferencji zostały poruszone m.in. następujące zagadnienia:
- edukacja na rzecz ochrony środowiska,
- przykłady wykorzystywania odnawialnych i alternatywnych źródeł energii,
- bilans korzyści i strat w pozyskiwaniu energii odnawialnej.
Konferencja składała się z dwóch części:
Część I: wykłady i prelekcje w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle – jeden z wykładów p.t. \"Bogactwo przyrodnicze dolin rzecznych i jego zagrożenie inwestycjami hydrotechnicznymi\" wygłosił dr Dominik Wróbel
Część II: zajęcia w terenie – farma wiatrowa w Łękach Dukielskich.
Organizatorem konferencji był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wraz z Jasielskim Stowarzyszeniem “CONSENSUS”, patronatem honorowym Starosta Jasielski, współorganizatorami Powiat Jasielski i Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle, natomiast głównym partnerem Grupa LOTOS S.A.
Opiekę nad młodzieżą sprawował dr Dominik Wróbel.