+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Konferencja ekologiczna

17.10.2012

 

W dniu 17 października 2012 r. uczennice klasy III m wzięły udział w IV Konferencji Ekologicznej „Odnawialne i alternatywne źródła energii oraz przykłady ich zastosowania”.

Podczas konferencji zostały poruszone m.in. następujące zagadnienia:

  • edukacja na rzecz ochrony środowiska,
  • przykłady wykorzystywania odnawialnych i alternatywnych źródeł energii,
  • bilans korzyści i strat w pozyskiwaniu energii odnawialnej.

Konferencja składała się z dwóch części:

Część I: wykłady i prelekcje w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle – jeden z wykładów p.t. \"Bogactwo przyrodnicze dolin rzecznych i jego zagrożenie inwestycjami hydrotechnicznymi\" wygłosił dr Dominik Wróbel

Część II: zajęcia w terenie – farma wiatrowa w Łękach Dukielskich.

Organizatorem konferencji był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wraz z Jasielskim Stowarzyszeniem “CONSENSUS”, patronatem honorowym Starosta Jasielski, współorganizatorami Powiat Jasielski i Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle, natomiast głównym partnerem Grupa LOTOS S.A.

Opiekę nad młodzieżą sprawował dr Dominik Wróbel.

Galeria: Konferencja ekologiczna

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności