+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Klasa medialna w Ekonomiku

29.03.2010

W roku szkolnym 2010/2011 w Ekonomiku powstanie klasa medialna.

To klasa integracyjna, bo szkoła prowadzi oddział integracyjny dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo. Chcemy przełamywać stereotypy na temat osób niepełnosprawnych. Klasy integracyjne istnieją w naszej szkole już od kilku lat. Często uczniowie niepełnosprawni wykazują większą determinację niż osoby pełnosprawne.

Kanon programu szkolnego nie przewiduje aż tak dużej aktywności. Oczywiście będzie rozwinięta wiedza o kulturze, czy wiedza o społeczeństwie, czyli te przedmioty wpasowujące się w profil zainteresowań, ale liczę również na ścisłą współpracę z mediami lokalnymi czy ponadlokalnymi. Zamierzam wraz ze Starostwem zorganizować cykl spotkań z osobami, które w pracy dziennikarskiej są znane i cenione. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku szkoła gościła dziennikarza TVP, reportera wojennego Dariusza Bohatkiewicza. 

Mieliśmy wśród naszych absolwentów osoby niepełnosprawne, które występowały w produkcjach znanych programów telewizyjnych. Te osoby poznały swoją wartość, poczuły siłę. Okazało się, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do normalnego życia – mówi Robert Niemiec, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, w wywiadzie udzielonym portalowi internetowemu jaslonet.

Klasa społeczno-medialna (oddział integracyjny) realizuje rozszerzony zakres nauczania z  j. polskiego, wiedzy o  społeczeństwiei wiedzy o kulturze. Uczniowie uczestniczą w zajęciach grupy teatralnej, poznają techniki medialne i multimedialne, mają  możliwość współpracyz lokalnymi mediami. To klasa dla osób kreatywnych, ciekawych świata, odważnych w realizacji własnych projektów, zainteresowanych technikami medialnymi.  Ukończenie tego kierunku daje możliwość kontynuowania nauki na studiach: humanistycznych, społecznych, dziennikarstwie, prawie, politologii, psychologii.

Galeria: Klasa medialna w Ekonomiku

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności