1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA oraz ...
31.05.2011
Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych.
W Polsce obchodzi się je 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka, podobnie jak w wielu krajach europejskich należących kiedyś do bloku krajów socjalistycznych.
W innych krajach dziecięce święto przypada na na dzień 20 listopada i obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka lub Powszechny Dzień Dziecka, a data jest upamiętnieniem uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.
Nie znaczy to jednak, że dziecięce święto nie było znane wcześniej.
Dedykowanie dzieciom szczególnego dnia w kalendarzu początek miało w 1924 roku w Genewie, gdy Liga Narodów reprezentowana przez przedstawicieli ponad pięćdziesięciu krajów na wniosek Międzynarodowego Związku Pomocy Dzieciom przyjęła uchwałę zwaną Deklaracją Praw Dziecka.
Przyznanie dzieciom praw, których nie miały do początku dwudziestego stulecia stało się przełomem na drodze do uznania dzieci za pełnoprawnych obywateli społeczeństwa.
Dzień w kalendarzu poświęcony dzieciom miał uświadamiać i przypominać, że dziecko nie jest przedmiotem, ma prawo do życia, ochrony i pomocy gwarantowane Deklaracją Praw Dziecka, której preambuła głosiła:
\"Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie - wyspecyfikowane następnie obowiązki\"
A w Ekonomiku ...
W dniu 1 czerwca 2011 roku (środa) odbędzie się w naszej Szkole konkurs „Mój talent”.
Chętni będą mogli zaprezentować swoje talenty, pasje, np. poezja, moda, piosenka, żart i inne. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do końca tego tygodnia do opiekunek Samorządu Szkolnego.
Będą nagrody!!!
Klasy, których przedstawiciele wezmą udział w konkursie, będą mogły obejrzeć jego przebieg w auli szkolnej.
oraz
W dniu 1 czerwca 2011r. (środa) w godzinach od 17.00 do 21.00 odbędzie się w naszej szkole dyskoteka.
Wszystkich uczniów informujemy o obowiązku posiadania identyfikatorów oraz obuwia zmiennego.
Bilet wstępu 2zł,
wstępu 2zł.