Jasielski Ekonomik w gronie laureatów programu „Złote Szkoły NBP”.
18.06.2026
Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, znany jako Jasielski Ekonomik, znalazł się w gronie laureatów VI edycji programu „Złote Szkoły NBP”, organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli szkoła zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.
„Złote Szkoły NBP” to prestiżowy ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej, finansowej i przedsiębiorczości wśród młodzieży.
Uczestnicy realizują różnorodne działania edukacyjne, przygotowują warsztaty, debaty i projekty promujące świadome zarządzanie finansami oraz rozwijające kompetencje ekonomiczne.
Jasielski Ekonomik reprezentowała grupa Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która z dużym zaangażowaniem realizowała zadania konkursowe. W skład zespołu weszli: Nikola Piątkowska, Konrad Król, Zuzanna Konik, Nikita Rybkin, Kinga Czekańska, Tymoteusz Łącki , Ewelina Kurzawa , Laura Frużyńska , Miłosz Jurkowski , Klaudia Mroczka.
Nad realizacją projektu czuwali nauczyciele-opiekunowie: Anna Wojnarowicz-Stusowska, Beata Zając-Łącka, Joanna Hendzel, Emanuela Frużyńska, Joanna Radoń oraz Magdalena Komendera. Ich wsparcie, doświadczenie i zaangażowanie miały istotny wpływ na sprawną realizację wszystkich działań konkursowych.
Zdobycie tytułu laureata jest dowodem na wysoki poziom aktywności uczniów oraz skuteczność działań podejmowanych przez szkołę w zakresie edukacji ekonomicznej.
Otrzymana nagroda finansowa w wysokości 4000 zł będzie wsparciem dla kolejnych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez społeczność szkolną.
Sukces w programie „Złote Szkoły NBP” to kolejne osiągnięcie potwierdzające, że Jasielski Ekonomik skutecznie rozwija zainteresowania młodzieży oraz przygotowuje uczniów do świadomego funkcjonowania w świecie finansów i gospodarki.
Gratulujemy ambasadorom, opiekunom oraz całej społeczności szkolnej i życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach programu.