+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Jasielski Ekonomik w 16-stce najlepszych szkół w Ogólnopolskim Teleturnieju Wiedzy Ekonomicznej “Sukces na bank”. 

29.05.2025

14 czerwca o godz. 8:55 w TVP3 rusza emisja teleturnieju gromadzącego najambitniejszych i najzdolniejszych uczniów z całej Polski. Uczniowie Ekonomika po raz szósty wzięli udział  w ogólnopolskim turnieju wiedzy o finansach i ekonomii dla szkół średnich \"Sukces na Bank\". Szkołę reprezentowała grupa 5 uczniów w składzie: Anna Salwik, Alicja Michnal, Rybkin Nikita, Dominik Lichota, Karol Machowski. Przygotowania do “Sukcesu na bank” pod opieką nauczyciel Anny Wojnarowicz-Stusowskiej ruszyły we wrześniu, kiedy to ogłoszono nabór do programu. W grudniu przeprowadzono dwa etapy eliminacji w formie testu online, podczas których  wybrano 16 najlepszych szkół w Polsce. W marcu uczniowie wzięli udział w dwudniowych nagraniach, w których w roli prowadzącej zadebiutowała Agata Konarska zastępując dotychczasowego prowadzącego Rafała Patyrę.

Uchylając rąbka tajemnicy, możemy powiedzieć, że drużyna pod okiem kapitana Nikity przeszła jak burza przez wszystkie etapy teleturnieju, uplasowując się na podium. 

„Sukces na bank” to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację. 

Konkurs jest organizowany przez Fundację Bit Master pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.

Zapraszamy do oglądania jakże zaciętej i ciekawej rywalizacji.

Galeria: Jasielski Ekonomik w 16-stce najlepszych szkół w Ogólnopolskim Teleturnieju Wiedzy Ekonomicznej “Sukces na bank”.

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności