Jasełka w Ekonomiku
22.12.2012
W dniu 21.12.2012 r. w naszej Szkole odbyły się Jasełka pt. „Czekając na…” przygotowane przez młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką s. Diany.
„Czekając na…” to opowieść o mieszkańcach miasta, którzy dostali list od Jezusa. Treść listu brzmiała następująco: „Przyjacielu. Już wkrótce cię odwiedzę. Bądź gotów. Odwiedzę cię w Boże Narodzenie… w moje narodzenie. Bądź gotów. Jeśli chcesz mnie przyjąć czekaj z zapaloną świecą. Jezus.”
Mieszkańcy w wirze przygotowań do przyjęcia Syna Bożego nie zauważają potrzeb innych ludzi, w których może być sam Jezus. Wszyscy uważają, że ktoś robi sobie z nich zwykłe żarty. Mimo to, dziewczyny stroją się, burmistrz wydaje wystawne przyjęcie, Para Młoda zmienia termin ślubu, reżyser chce jak najlepiej wypaść w swojej roli. Tylko jedna niepełnosprawna kobieta wierzy w autentyczność listu i to jej zostaje wynagrodzone – Jezus, który ukrywał się pod postacią żebraka daje jej cud uzdrowienia.
Młodzież występująca w przedstawieniu:
Joanna Machowska, Priscilla Prokesz – klasa 1m,
Bartłomiej Tyczka – 1f1,
Sandra Wojdyła – 1h,
Ewa Gałuszka, Ewa Kupczyk, Grzegorz Kurek, Monika Twardosz, Magda Kopacz, Angelika Łacek – klasa 2m,
Kamil Bonar, Sławomir Bylinowski, Maciej Dubiel, Szymon Grzesiak, Przemysław Kopera, Angelika Kosiba, Małgorzata Kotlinowska, Konrad Piątkiewicz, Marcin Urban – klasa 2i,
Justyna Baciak, Anna Dykas – klasa 2am,
Aneta Lisowska, Edyta Stefaniec – klasa 2f2,
Krzysztof Pawlak, Małgorzata Piróg, Arkadiusz Zbylut – klasa 3F2,
Aleksandra Machowska – klasa 2F2.
Spektakl przygotowała s. Diana Jonczyk, natomiast dekorację wraz z uczennicami wykonał mgr Daniel Żuchowicz.
Uczniowie spotykali się również przy wigilijnych stołach w swoich klasach z wychowawcami, nauczycielami, składali sobie nawzajem życzenia świąteczne, łamali się opłatkiem.
Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz wszystkim Uczniom i ich Rodzicom życzymy - Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!