+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

II Powiatowy Turniej Wiedzy \"1 z 12\"

13.05.2011

W dniu 12 maja 2011 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty na poziomie klasy trzeciej.

 Do Turnieju zostało zgłoszonych 55 uczniów z 10 gimnazjów powiatu jasielskiego:

Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, Gimnazjum w Dębowcu, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Gimnazjum w Osieku Jasielskim,  Gimnazjum w Skołyszynie, Gimnazjum w Kątach, Gimnazjum w Cieklinie.

Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.

W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Joanna Kmieć, Monika Socha, Marta Zięba, Edyta Buglewicz, Anna Skórska i Urszula Budziak) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to:

  • Andrzej Pisarek,  Paulina Samborska, Jolanta Baziak, Aleksandra Weber, Joanna Kiczek, Monika Róg i Dawid Zemrys – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
  • Mateusz Dolny – Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle,
  • Klaudia Alibożek – Gimnazjum w Skołyszynie,
  • Paweł Źrałka – Gimnazjum w Dębowcu,
  • Grzegorz Pieniądz i Krystian Rospond – Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie.

Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom.

W finale Turnieju uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali 3 pkt.

Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca.

„Jedną z dwunastu” została Monika Róg z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Finaliści zajmujący miejsca 1 – 5, uzyskali tytuły laureatów Turnieju. Wszyscy finaliści (miejsca 1 – 12) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył gość honorowy Turnieju Pan Piotr Zoła - naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle.

Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów uczniów i dyrektorów gimnazjów, którzy wytypowali przedstawicieli swoich szkół do udziału w Turnieju.

Dziękujemy również uczniom Ekonomika, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu Turnieju oraz przygotowali część artystyczną: Joannie Gozdeckiej, Katarzynie Jagielskiej, Katarzynie Juszczyk, Ewelinie Kapłon, Sylwii Klocek, Sylwii Kloczkowskiej, Dawidowi Nadymusowi, Magdalenie Obryk, Adrianowi Skała i Krzysztofowi Bilskiemu – klasa 3f2, Annie Gozdeckiej i Karolinie Faryj – klasa 2f1, Weronice Filip i Wioletcie Krygowskiej z klasy 1 m.

Turniej koordynuje mgr Urszula Budziak.

Galeria: Turniej 1 z 12 - 2011

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności