+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

II edycjia ogólnopolskiego konkursu „Ekonomia w praktyce”

31.03.2026

Ekonomik wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Ekonomia w praktyce”.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do pokazania, jak wiedza ekonomiczna może być wykorzystywana w praktyce – np. do stworzenia pomysłu na nowy produkt lub usługę, usprawnienia działania organizacji albo rozwiązania wybranego problemu społecznego.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiego filmu, w którym uczestnik indywidualnie lub w zespole przedstawia pomysł na praktyczne zastosowanie ekonomii.
Film może być nagrany telefonem – nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani zaawansowanych umiejętności technicznych. Najważniejszy jest pomysł i sposób jego przedstawienia.

Konkurs może stanowić ciekawe uzupełnienie zajęć z przedsiębiorczości lub ekonomii, a przygotowanie projektu może być realizowane przez uczniów w formie krótkiego projektu edukacyjnego.

🏆 Nagrody dla laureatów:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 3000 zł, III miejsce – 2000 zł (oraz nagrody rzeczowe i dyplomy).

📅 Termin nadsyłania filmów: do 20 kwietnia 2026 r.

Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie tej krótkiej informacji uczniom (np. podczas lekcji "biznes i zarządzanie") oraz – jeśli to możliwe – za udostępnienie informacji o konkursie na stronie internetowej szkoły, w dzienniku elektronicznym lub w mediach społecznościowych szkoły.

Szczegółowe informacje i regulamin: https://konkurs.pte.pl

Szkolnym opiekunem konkursu jest Joanna Radoń 

Zgłoszenia do konkursu przez wiadomość na dzienniku lub osobiście 

← Wróć do aktualności