I Powiatowy Turniej Wiedzy \"1 z 12\"
09.04.2010
W dniu 9 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty na poziomie klasy trzeciej.
Do Turnieju zostało zgłoszonych 43 uczniów z 12 gimnazjów powiatu jasielskiego:
Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Publicznego Gimnazjum w Krajowicach, Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, Gimnazjum w Dębowcu, Gimnazjum w Tarnowcu, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Gimnazjum w Lipnicy Dolnej, Gimnazjum w Łężynach, Gimnazjum nr 3 w Szebniach, Gimnazjum w Osieku Jasielskim, Gimnazjum w Skołyszynie.
Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.
W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Małgorzata Przybyło, Anna Skórska i Urszula Budziak) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.
Do drugiego etapu – finału zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to:
- Andrzej Jureczko, Weronika Madej, Michał Wójcik, Świątek Zuzanna – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
- Maciej Jaracz i Agnieszka Patyk – Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle,
- Anna Bernal – Publiczne Gimnazjum w Krajowicach,
- Tomasz Trzeciak – Gimnazjum w Dębowcu,
- Małgorzata Ziomek i Łukasz Gajoski – Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,
- Tomasz Ciężabka i Kamil Bazan – Gimnazjum w Osieku Jasielskim.
Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom.
W finale Turnieju uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali 3 pkt.
Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały sumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca.
„Jedną z dwunastu” została Małgorzata Ziomek z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie.
Finaliści zajmujący miejsca 1 – 5, uzyskali tytuły laureatów Turnieju. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu Turnieju finaliści oraz Pan Robert Niemiec dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle udzielili wywiadu do radia VIA.
Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.
Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów uczniów i dyrektorów gimnazjów, którzy wytypowali przedstawicieli swoich szkół do udziału w Turnieju.
Dziękujemy również uczniom Ekonomika, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu Turnieju: Annie Strugała, Katarzynie Ciomcia, Dorocie Kozak, Justynie Szot, Gabrieli Dziedzic, Agnieszce Nowak, Adrianowi Skała i Krzysztofowi Bilskiemu; natomiast Panu Danielowi Żuchowiczowi podziękowania za przygotowanie dekoracji.
Turniej koordynuje mgr Urszula Budziak.