+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Finaliści Diversity wrócili z Krakowa

16.06.2010

Wczoraj tj. 15 czerwca 2010r. nasza finałowa drużyna zajęła I miejsce w kategorii: \"Najciekawsza szata graficzna\".

Opis przebiegu finału w Krakowie

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność w dniach 14-15 czerwca 2010r. wraz z naszym kochanym Panem Dyrektorem brać udział w finałach konkursu Motorola „Diversity”. Pierwszy dzień naszej wycieczki przebiegał głównie na zwiedzaniu. Odwiedziliśmy siedzibę Motoroli w Krakowie, gdzie zapoznaliśmy się z pracą zdolnych, polskich inżynierów, a także mieliśmy okazję wziąć udział w wykładzie Jacka Drabika – Country Manager’a Motorola Poland. Zjedliśmy także pyszny obiad w firmowej stołówce. Potem obserwowaliśmy pracę ekipy filmowej serialu „Majka” na planie TVN w Krakowie. Czekała nas również nieprzeciętnie długa podróż do hotelu – 3h w korku. Wieczór spędziliśmy na „Grze w Kraków”, gdzie wróżka z wielkim szczurem wywróżyła nam miłość, następnie przygotowywaliśmy się  do gali i wspólnie  zwiedzaliśmy  Kraków. Nie zabrakło także nawiązywania nowych, także międzynarodowych kontaktów.  Nowi znajomi z Włoch, których poznał m.in. Marcin, zrobili na nim olbrzymie wrażenie! (Forza Italia!).

Drugi dzień opierał się głównie na gali rozdania nagród, gdzie z zaskoczeniem dowiedzieliśmy się
o naszym zwycięstwie. Jako nagrody otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, plecaki motorola oraz iPody, a i nasz opiekun cyfrową ramkę na zdjęcia.

Pan Dyrektor Robert Niemiec był z nas bardzo dumny.

Do Jasła wróciliśmy bardzo zadowoleni z naszego sukcesu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony internetowej pod adresem ekolog.webd.pl

Gośka, Monika, Tomek i Marcin.

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle zostali po raz kolejny finalistami i laureatami konkursu informatycznego Diversity. Konkurs, firmowany przez firmę Motorola, jest jednym z najbardziej uznanych konkursów w tej dziedzinie, a jego formuła opiera się na kreatywności i niekonwencjonalnym podejściu do tematu, który w każdej edycji jest innym mottem przewodnim dla projektów konkursowych.

Tegoroczne hasło konkursowe: JEDEN-ZERO, znalazło odzwierciedlenie w pracy 1:0. Dla Ziemi”, którą opracowała drużyna jasielskiego „Ekonomika” w składzie: Małgorzata Woźniacka,  Monika Piękoś, Marcin Mastej, Tomasz Pachana pod opieką mgr. Jakuba Budziaka.

Spośród prawie czterystu drużyn z całej Polski ta praca została zakwalifikowana przez jury –  w skład którego wchodzili przedstawiciele Organizatora, mediów, wyższych uczelni (patronów naukowych konkursu tj. Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Krakowskiej) oraz organizacji pozarządowych – do dziesiątki najlepszych.

W dniach 14-15 czerwca w Krakowie odbył się finał konkursu połączony z wykładami i warsztatami w laboratoriach Motoroli.

Praca drużyny jasielskiego „Ekonomika” otrzymała  jedną z trzech równorzędnych pierwszych nagród, sponsorowanych przez organizatorów. Prezes Motorola-Polska zwracając się do zwycięzców podkreślił, że właśnie dla nich są w niedalekiej przyszłości miejsca pracy w dziedzinie zaawansowanych technologii, a sposób podejścia do tematu, kreatywność, którą zaprezentowali, jest kluczem do sukcesów zawodowych.

W wydawnictwie, które powstało z okazji finału dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu, zwycięzcy z „Ekonomika” tak opisywali swoje wrażenia: „Nasza praca musiała być dobra, gdyż w poprzedniej edycji konkursu nasza szkoła także była w finale, a my nie możemy być gorsi. Cała czwórka przesiedziała wiele godzin tworząc witrynę z której jesteśmy dumni. Ceremonia rozdania nagród wywoływała emocje od samego rana, ale jeszcze większe związane były z prezentacja projektu. Zadawaliśmy sobie pytanie: „czy dostrzega iskrę, która nam przyświecała? Czy z zera i jedynki wyjdzie maks w punktacji?

Jury dostrzegło  pracę zespołu zwracając szczególną  uwagę na najciekawszą z wszystkich,  szatę graficzną witryny.

Staje się  tradycją „Ekonomika” to, że jego uczniowie są finalistami i zwycięzcami  konkursów informatycznych, w tym tak znanego jak „Diversity”. Duża waga, którą szkoła przywiązuje do kształcenia w zakresie informatyki i technologii informacyjnej, najnowocześniejsze wyposażenie jednostki w sprzęt, ale przede wszystkim uzdolniona, kreatywna młodzież szkoły – to klucz do tego i innych, licznych osiągnięć Ekonomika. Tegoroczne zwycięstwo jest potwierdzeniem, że ubiegłoroczny sukces nie był przypadkiem” – mówi dyrektor Robert Niemiec. „Będąc z młodzieżą na gali rozdania nagród, rozmawiając z organizatorami i patronami naukowymi konkursu, spotkałem się z wyrazami uznania dla naszych uczniów. To największa nagroda dla mnie i dla szkoły. To także potwierdzenie wysokiego poziomu o który walczymy i który chcemy nie tylko utrzymywać ale nieustannie podnosić. Jak widać znajduje to wyraz nie tylko w doskonałej zdawalności matur ale także w wynikach konkursów takich jak ten” – dodaje dyrektor, który był opiekunem uczniów w Krakowie.

Galeria: Diversity 2010

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności