Filip Czechowicz mistrzem Polski w trójboju siłowym
22.06.2026
Filip Czechowicz (3F) wygrał mistrzostwa Polski juniorów w trójboju siłowym klasycznym już drugi rok z rzędu w kategorii do lat 18 mając 17 lat z wynikiem w sumie 590 kg.
Trójbój składa się z trzech dyscyplin przysiadu, wyciskania leżąc i martwego ciągu.Na zawodach opiekowała się nim Zuzanna Kula mistrzyni świata z zeszłego roku w trójbóju sprzętowym.
Co ciekawe jego trenerem jest Mikołaj Kurowski były uczeń ekonomika,dzięki wygranej Filip uzyska powołanie do kadry polskiej oraz start w mistrzostwach Europy w Słowenii które odbędą się w grudniu