+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Etap okręgowy Olimpiady z Prawa

16.01.2013

 

W dniu 16 stycznia 2013 r. w budynku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II Stopień Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Uczestnicy w ciągu 120 minut rozwiązywali test składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. Do finału, który odbędzie się 20 marca, zakwalifikuje się 30 osób z najlepszymi wynikami z całej Polski.

Naszą Szkołę reprezentowali:

  • Monika Białoń, Żaneta Bryjak, Małgorzata Piróg, Arkadiusz Zbylut, Paulina Gotfryd-Ziobro, Sylwia Kosiek, Ewelina Szot – klasa 3f2,
  • Gabriela Gorczyca – klasa 3f1,
  • Ewelina Stanek, Aleksandra Machowska, Aneta Marchewka, Olga Hajnosz, Magdalena  Zięba, Katarzyna Mamroł, Dominika Marszałek, Dorota Prokop, Weronika Gul, Ilona Delimata – klasa 2f2,
  • Karolina Furmanek,Ewa Słota, Małgorzata Wielopolska, Rafał Biernacki, Grzegorz Biernacki, Sendra  Grzegorz, Ireneusz Koś, Łukasz Szafran, Krystian Szynal, Karolina Faryj, Anna Gozdecka, Anna Setlak – klasa 4f1,
  • Monika Koś, Anna Pykosz, Kamila Syzdek, Izabela Gąsior, Łukasz Blezień, Radosław Kuchta, Gabriela Markuszka, Cecylia Michalska – klasa 2ht,
  • Karolina Myśliwiec – klasa 3m.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów z Ekonomika wzięło udział w Olimpiadzie i czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone na początku lutego.

Uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie oprócz możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy walczą też o cenne nagrody m.in.: nieodpłatne studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji, stypendium przez cały okres studiów, nieodpłatne zakwaterowanie w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim WSPiA, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej. Udział w Olimpiadzie ułatwia jej finalistom oraz laureatom podjęcie studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym nie tylko w WSPiA, ale i na innych uczelniach.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości, a Olimpiada organizowana jest razem z Podkarpackim Kuratorium Oświaty. Patronat medialny nad Olimpiadą sprawuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Opiekę nad młodzieżą sprawuje mgr Urszula Budziak.

 

Oprócz galerii zdjęcia znajdują się tutaj

Galeria: OOWoPiP 2012 Rzeszów

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności