+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Ekonomik Złotą Szkołą NBP!!!

20.06.2024

Podczas uroczystej gali 7 czerwca 2024 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie rozstrzygnięto IV edycję programu Złote Szkoły NBP. Wśród jego laureatów znalazł się też Zespół Szkół nr 4 w Jaśle. Jest to tym większy sukces, że do rywalizacji zgłosiło się aż 398 szkół z całej Polski.

 Zespół Szkół nr 4 w Jaśle  zajął  III miejsce w kategorii „Debata szkolna ” oraz ponownie uzyskali  tytuł  Złotej  Szkoły NBP. Potwierdzeniem uzyskania tytułu „Złote Szkoły NBP” jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego,  przyznany szkole i członkom Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej oraz nagroda pieniężna w wysokości  8000,00zł.

W szkole zawiązała się wspaniała Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która pod kierunkiem nauczycieli- Emanueli Frużyńskiej, Joanny Hendzel, Joanny Radoń, Beaty Zając-Łąckiej, Anny Wojnarowicz- Stusowskiej   opracowała oraz przeprowadziła trzy zadania: Lekcja z ekonomią, Debata szkolna, Warsztat uczniowski.

IV  edycja programu odbyła się pod hasłem:  Polski Złoty w obiegu  od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna . Do drużyny ambasadorów należeli uczniowie: Karolina Sepioł, Gabriela Skicka, Martyna Paszyńska, Luiza Waśko, Zuzanna Frodyma, Wiktoria Setlak, Julia Hamdi, Elwira Potocka, Kinga Czekańska, Gabriel Buczyński.

Warto dodać, że Ekonomik brał udział w programie po raz czwarty  i po raz czwarty został wyróżniony tytułem Złotej Szkoły NBP.

Galeria: Ekonomik Złotą Szkołą NBP!!!

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności