Egzaminy zawodowe w Ekonomiku
19.06.2013
W dniach od 17 do 20 czerwca 2013 r. trwają w naszej Szkole egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
Egzamin składa się z dwóch etapów:
Etap pisemny
część I: 50 pytań z zakresu przedmiotów zawodowych,
część II: 20 pytań z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.
Za każdą poprawna odpowiedź uczeń uzyskuje 1 pkt. Zdający zda ten etap egzamin, jeżeli uzyska min. 50% punktów możliwych do uzyskania w części I i min. 30% punktów możliwych do uzyskania w części II.
Etap praktyczny
polega na opracowaniu projektu realizacji określonych prac (technik handlowiec) lub opracowaniu projektu realizacji i wykonaniu określonych prac (technik ekonomista). Etap ten sprawdza umiejętność rozwiązywania problemów typowych dla danego zawodu i wymaga umiejętność łączenia teorii z praktyką. Zdający zda ten etap egzaminu, jeżeli uzyska min. 75% punktów możliwych do uzyskania.
Egzamin zawodowy jest zdany, jeśli zdający spełni wymagania ustalone dla obu etapów egzaminu. Zdający uzyskuje wówczas tytuł technika w danym zawodzie.
Życzymy wszystkim zdającym jak najwyższych wyników i przysłowiowego \"połamania piór\".