Edukacja medialna w MBP w Jaśle
08.04.2013
W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną młodzież naszej Szkoły uczestniczy w lekcjach bibliotecznych, które odbywają się w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Dzięki aktywnym formom pracy z wykorzystaniem multimediów, uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej oraz pogłębiają wiedzę o regionie.
W tym roku szkolnym, w ramach lekcji języka polskiego i wiedzy o kulturze, uczniowie klas 2am, 1m, 3o, pod opieką nauczycieli: Bożeny Gogosz i Anny Tyrpak, uczestniczyli w lekcjach::
- „Film rodzi się trzy razy – etapy powstawania filmu”,
- „Dzieło literackie a jego filmowa adaptacja”,
- „Język filmu”,„Metodyka sporządzania bibliografii załącznikowej”,
- „Redagowanie bibliografii podmiotowo-przedmiotowej”,
- „Terra artis czyli anioły w literaturze i sztuce”,
- „Korespondencja sztuk na przykładzie obrazu Powrót syna marnotrawnego Rembrandta i piosenki Syn marnotrawny J. Kaczmarskiego”.
Treści i umiejętności nabywane przez uczniów na zajęciach prowadzonych w bibliotece są uniwersalne i stanowią ciekawe urozmaicenie lekcji szkolnych.