Dzień przedsiębiorczości 2011
05.04.2011
\"Dzień przedsiębiorczości\" to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
W dniu 31 marca 2011 r. 9. uczniów naszej Szkoły brało udział w \"Dniu przedsiębiorczości\", który został zorganizowany przez Bank Gospodarki Żywnościowej SA Oddział w Jaśle.
Nasi uczniowie poprzez udział w programie mieli możliwość:
- odbycia kilkugodzinnych praktyk w banku,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach, motywach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, pełnienia danej funkcji,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą,
- współpracy z opiekunami wykonując określone zadania np. wysyłanie faksu, wyszukiwanie informacji w bazie danych, udział w spotkaniu z klientem, sporządzanie prostych pism biurowych.
Koordynatorem \"Dnia przedsiębiorczości\" w Ekonomiku jest mgr inż. Małgorzata Sławniak - wicedyrektor Szkoły.