+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Diamentowy Indeks AGH

15.03.2011

Miło nam poinformować, że trójka naszych uczniów: Dominik Mikoś i Mateusz Szymański (3i) oraz Robert Ciężabka (2i) zawalifikowali się do centralnego etapu IV Edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH (w dziedzinie matematyki).

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”, prowadzona od 2008 r., realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci tej Olimpiady są przyjmowani na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Aby awansować do kolejnych etapów Olimpiady, trzeba uzyskiwać 70% spośród możliwych do zdobycia na danym etapie punktów. Pierwszych dziesięciu najlepszych finalistów z zakresu każdego przedmiotu nazywamy laureatami I stopnia, kolejnych dziesięciu laureatami II stopnia, a tych, którzy w finale uzyskają 70% punktów - laureatami III stopnia Olimpiady.
 

Opiekunami uczniów są: mgr Marta Zegarowska i mgr Wioletta Sepioł.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu centralnym, który odbędzie się 3 kwietnia 2011 r. w Krakowie.

← Wróć do aktualności