„Debiut” Czesława Mozila
02.10.2013
Dnia 24 września w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury wystąpił Czesław Mozil, wokalista i lider zespołu „Czesław śpiewa”. Artysta zaprezentował piosenki z albumu „Debiut”, które powstały w trakcie spotkań użytkowników portalu Multipoezja. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się między innymi: „Maszynka do świerkania”, „Żaba tonie w betonie”, „Zanim pójdę” oraz te mniej znane, pochodzące z płyty „Czesław śpiewa Miłosza”.
Koncert odbył się w ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy a wzięli w nim udział uczniowie klasy IIm, którzy wcześniej uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Michała Zabłockiego. Występ Czesława Mozila był intrygujący i nieprzewidywalny, czasem komiczny a czasem refleksyjny, przybierał często postać monodramu. Po koncercie Czesław Mozil nie zawiódł również swoich fanów, którzy z wielką niecierpliwością czekali na wokalistę, aby zdobyć autograf i zamienić z nim kilka słów.
Koordynatorzy: Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.