+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

„Ciekawa lekcja”

11.04.2013

 

W dniach 8 i 9 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół nr 4 wzięli udział w projekcie „Ciekawa lekcja”, który został zrealizowany przez wykładowców Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Projekt jest skierowany głównie do młodzieży klas maturalnych i przedmaturalnych ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie biorący udział w projekcie mają szansę poszerzenia swojej wiedzy z danego zakresu tematycznego oraz poznania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych. Organizacja takich zajęć daje możliwość konfrontacji uczniów z uczelnią i jest okazją do przezwyciężenia barier edukacyjnych, jakie stoją pomiędzy szkołą średnią a szkołą wyższą.

W naszej szkole projekt ten był realizowany na lekcjach języka polskiego, głównie w klasach społeczno-medialnych, a tematyka zajęć dotyczyła szeroko rozumianej etyki dziennikarskiej i komunikacji społecznej.

W projekcie wzięły udział następujące klasy:

Klasa II m i III m – „Płeć a komunikowanie. Różnice w komunikacji między kobietami a mężczyznami” –  wykład prowadzony przez mgr Annę Dudzińską.

Klasa III o – „Każde słowo ma znaczenie – o języku perswazji i manipulacji w mediach” wykład prowadzony przez dr Annę Martens.

Koordynatorzy projektu: Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.

Galeria: WSiZ

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności