„Ciekawa lekcja”
11.04.2013
W dniach 8 i 9 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół nr 4 wzięli udział w projekcie „Ciekawa lekcja”, który został zrealizowany przez wykładowców Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Projekt jest skierowany głównie do młodzieży klas maturalnych i przedmaturalnych ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie biorący udział w projekcie mają szansę poszerzenia swojej wiedzy z danego zakresu tematycznego oraz poznania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych. Organizacja takich zajęć daje możliwość konfrontacji uczniów z uczelnią i jest okazją do przezwyciężenia barier edukacyjnych, jakie stoją pomiędzy szkołą średnią a szkołą wyższą.
W naszej szkole projekt ten był realizowany na lekcjach języka polskiego, głównie w klasach społeczno-medialnych, a tematyka zajęć dotyczyła szeroko rozumianej etyki dziennikarskiej i komunikacji społecznej.
W projekcie wzięły udział następujące klasy:
Klasa II m i III m – „Płeć a komunikowanie. Różnice w komunikacji między kobietami a mężczyznami” – wykład prowadzony przez mgr Annę Dudzińską.
Klasa III o – „Każde słowo ma znaczenie – o języku perswazji i manipulacji w mediach” – wykład prowadzony przez dr Annę Martens.
Koordynatorzy projektu: Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.