Adopcja serca
21.11.2011
W dniach od 7-9.11.2011 r. w Ekonomiku odbywały się spotkania o tematyce misyjnej z s. Eligią Opiłowską - Michalitką, która przez kilka lat pracowała na misjach w Kamerunie.
Siostra w bardzo interesujący sposób przedstawia życie tamtejszych ludzi, ich biedę, zwyczaje, religijność, a take zachęcala do podjęcia dzieła “Adopcji Serca”.
Jak już wcześniej informowaliśmy Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle podjęło dzieło “Adopcji Serca” dwojga afrykańskich dzieci z plemienia Maka. Są nimi:
Loveline Nanga (dziewczynka - 4 lata) i
Frederic Darice Lang Mack (chłopiec - 4 lata).
Dzieci zostaną otoczone opieką Sióstr Misjonarek przez okres ich edukacji. Oprócz edukacji otrzymają: przybory szkolne, gdy zajdzie potrzeba będą leczone w przychodni zdrowia, z racji świat otrzymają podarunki, będą objęte dożywianiem. Mamy nadzieję, że ich życie będzie chociaż trochę lepsze i częściej będzie pojawiał się uśmiech na ich twarzach.