1 z 12 - 2019
26.04.2019
W dniu 25 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się X Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty na poziomie klasy trzeciej/ósmoklasisty.
Do Turnieju zostali zgłoszeni uczniowie z następujących szkół:
Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Bieździedzy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym, Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, Szkoły Podstawowej w Osieku Jasielskim, Szkoły Podstawowej w Jareniówce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Gimnazjum w Brzyskach, Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.
Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.
W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Konrad Cetnar, Alicja Grasela, Elżbieta Ignarska-Śliż, Marta Zięba, Alicja Namysł, Marta Kwiecińska, Katarzyna Czerkowicz, Alicja Bochnia-Tomasik i Magdalena Piekarz) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.
Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to:
- Magdalena Pabisz, Julia Bara, Jakub Zborowski, Kamil Wyderka, Aleksandra Marek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
- Jakub Baran, Dominik Leśniak – Szkoła Podstawowa w Bieździedzy
- Kacper Ginalski – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
- Emilia Poliwka, Aleksandra Bal – Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim
- Maksymilian Marek – Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle
- Jakub Korczykowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle
Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom.
W finale Turnieju uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych.
Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca.
„Jedną z dwunastu” została Magdalena Pabisz.
Wszyscy finaliści (miejsca 1 – 12) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.
Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.
Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów uczniów i dyrektorów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy wytypowali przedstawicieli swoich szkół do udziału w Turnieju.
Dziękujemy bardzo serdecznie również uczniom Ekonomika, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu Turnieju oraz przygotowali część artystyczną. Są to:
Kamila Krajewska, Natalia Cholewiak, Wiktoria Rozmus, Amelia Pętlak, Aneta Gębarowska, Julia Tabasz, Julia Depczyńska, Konrad Smagacki, Marcelina Musiał – 1i,
Patryk Kuchta – 2F,
Oliwia Gajecka, Aleksandra Dybaś, Danuta Kamińska, Martyna Matuszewska, Aleksandra Filus, Łukasz Szerląg, Tomasz Górka, Michał Wilczkiewicz, Michał Gunia, Ewa Kosiba, Weronika Solarz, Anna Hajnosz, Klaudia Źrebiec, Joanna Kamińska, Aleksandra Kędzior – 3F.
Za pracę w Komisji i pomoc w organizacji Turnieju serdeczne podziękowania dla mgr Magdaleny Piekarz.
Turniej koordynuje wicedyrektor Urszula Budziak.