+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

1 m i 3 o w Krakowie

01.05.2013

 

Wycieczka do Krakowa

Dnia 23 kwietnia uczniowie klasy I m i III o wraz z opiekunami udali się na szkolną wycieczkę do Krakowa. Program zwiedzania przewidywał wizytę w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, który wchodzi w skład Muzeum Narodowego w Krakowie. W Pałacu możemy obejrzeć  jedne z najpiękniejszych dzieł polskiej sztuki średniowiecza, renesansu, baroku, pochodzące z terenów Małopolski oraz dzieła sztuki cerkiewnej z ziem dawnej Rzeczypospolitej. Po obejrzeniu ekspozycji uczniowie klasy Im wzięli udział w warsztatach, prowadzonych przez pracownika muzeum, które utrwaliły zdobytą wcześniej wiedzę o polskiej sztuce cerkiewnej.

Uczniowie klasy III o spotkali się z panią Agnieszką Kosińską, asystentką Czesława Miłosza, w jego mieszkaniu na ulicy Bogusławskiego w Krakowie. To kolejna wizyta młodzieży naszej szkoły w mieszkaniu polskiego noblisty. Uczniowie mieli okazję zobaczyć rękopis ostatniego wiersza Miłosza z naniesionymi przez niego poprawkami oraz okulary, z których poeta korzystał podczas pracy twórczej. Największą ciekawość wzbudził jednak dyplom noblowski, który potwierdza otrzymanie przez Miłosza Literackiej Nagrody Nobla za całokształt twórczości.

Wieczorem młodzież obejrzała spektakl „ Okno na parlament” w Teatrze Bagatela.

Opiekunowie: Monika Leśniak, Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.

Galeria: 1 m i 3 o w Krakowie

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności